Zeměpisná olympiáda

Ve zdravém těle zdravý duch. Toto přísloví potvrzuje Matyáš Štregl, žák 8.C. Mezi sportovními akcemi si našel čas i na zeměpisnou olympiádu a v konkurenci 20 žáků osmých a devátých tříd z okresu Trutnov obsadil 3. místo v kategorii C. Bodové rozdíly na prvních místech byly velmi těsné. Gratulujeme k obhajobě bronzové příčky z minulého roku a přejeme hodně dalších úspěchů.

Kdyby se našel nějaký další zeměpisný nadšenec, co rád pracuje s mapou, má slušný přehled o světě, chce si zkusit práci se vzorečky, čtení tabulek, grafů apod., tak se na mě obraťte. Zeměpisná olympiáda je velmi pěkná soutěž, jejíž řešení rozvíjí logické myšlení i představivost a některé úlohy jsou podobné těm, které se vyskytují v přijímačkách či maturitě z matematiky.

Jakub Kvášovský