Školní a oblastní turnaj v piškvorkách

Na konci října se několik piškvorkářských nadšenců utkalo ve školním kole o možnost si zahrát za výběr školy v oblastním kole. Někteří měli dost natrénováno. Učení šlo stranou, pod lavicemi se během výuky rozhořely líté boje koleček a křížků, mnozí trénovali doma na mobilech s virtuálními soupeři, někteří žáci 9.B sehráli před vyprodaným hledištěm exhibiční duely se mnou.

Zkušenosti a řada odehraných zápasů byly ve školním kole znát. Dominovali mu zástupci 9.B, kteří obsadili kompletní stupně vítězů. Jirka Šeda ve finále porazil Aleše Nuna, v souboji o třetí místo udolal Martin Svoboda Vojtu Bílka z 9.C. Dle výsledků byli žáci vybráni a rozděleni do dvou týmů, které reprezentovaly školu na oblastním turnaji v Trutnově.

Oblastní turnaj se konal na půdě SPŠ a zúčastnilo se ho 11 týmů ze středních a základních škol. V pondělí 5. 11. jsme časně ráno vyrazili vlakem do Trutnova. Ve vlaku probíhala poslední taktická příprava a rozbor elektronickou tužkou. Po doplnění energie v supermarketu se naše týmy neohroženě vrhly do boje.

Tým v piškvorkách tvoří 5 hráčů a každý odehraje s jedním protihráčem dva zápasy. Pak se sečtou body z jednotlivých duelů (za vítězství jsou 2 body). Náš elitní tým s příznačným názvem (J)elita ve složení Jirka Šeda, Aleš Nun, Martin Svoboda, Vojta Bílek a Filip Vedral měl základní skupinu pouze dvoučlennou a utkal se v ní s týmem ze Střední zdravotnické školy v Trutnově. Naši kluci zvítězili 12:8 a do čtvrtfinále šli z prvního místa. Tam na ně čekal tým ze ZŠ R. Frimla Dragons, přes který postoupili do semifinále, v němž narazili na jednoho z hlavních favoritů turnaje, a to  tým Mám ruku z SPŠ. Průmyslováci nedali našim borcům šanci (19:1), a tak se kluci v repríze duelu ze skupiny utkali s týmem Nechceme být čtvrtí ze SZŠ o třetí místo. V něm bohužel nenavázali na dobrý výkon ze skupiny a těsně prohráli, takže na ně zbyla nepopulární bramborová medaile. I přesto je čtvrté místo pěkný počin, jelikož za sebou kluci nechali tři týmy ze středních škol a byli nejlepší z týmů ze škol základních.

Druhý náš tým s názvem Ti druzí ve složení Dan Hnyk, Domink Slavík, Štěpán Zintl, Lenka Forbelská a Laura Neffe ve skupině neuspěl. S favority turnaje Mám ruku neuhrál ani bod a s týmem ze ZŠ ve Svobodě odehrál nervy drásající vyrovnaný zápas 10:10, kdy všechny dílčí duely skončili 2:2, a o jejich nepostupu do čtvrtfinále rozhodlo horší skóre.

Všem, kteří se zúčastnili turnajů ve škole i turnaje v Trutnově, děkuji a těším se na další rok, ve kterém náš hlavní tým projde velkou generační obměnou, což je obrovská šance pro nováčky se prosadit mezi elitu.

Jakub Kvášovský