Školní a oblastní turnaj v piškvorkách

Na konci října se několik piškvorkářských nadšenců utkalo ve školním kole o možnost si zahrát za výběr školy v oblastním kole. Někteří měli dost natrénováno. Učení šlo stranou, pod lavicemi se během výuky rozhořely líté boje koleček a křížků, mnozí trénovali doma na mobilech s virtuálními soupeři, někteří žáci 9.B sehráli před vyprodaným hledištěm exhibiční duely se mnou.

Zkušenosti a řada odehraných zápasů byly ve školním kole znát. Dominovali mu zástupci 9.B, kteří obsadili kompletní stupně vítězů. Jirka Šeda ve finále porazil Aleše Nuna, v souboji o třetí místo udolal Martin Svoboda Vojtu Bílka z 9.C. Dle výsledků byli žáci vybráni a rozděleni do dvou týmů, které reprezentovaly školu na oblastním turnaji v Trutnově.

Oblastní turnaj se konal na půdě SPŠ a zúčastnilo se ho 11 týmů ze středních a základních škol. V pondělí 5. 11. jsme časně ráno vyrazili vlakem do Trutnova. Ve vlaku probíhala poslední taktická příprava a rozbor elektronickou tužkou. Po doplnění energie v supermarketu se naše týmy neohroženě vrhly do boje.

Tým v piškvorkách tvoří 5 hráčů a každý odehraje s jedním protihráčem dva zápasy. Pak se sečtou body z jednotlivých duelů (za vítězství jsou 2 body). Náš elitní tým s příznačným názvem (J)elita ve složení Jirka Šeda, Aleš Nun, Martin Svoboda, Vojta Bílek a Filip Vedral měl základní skupinu pouze dvoučlennou a utkal se v ní s týmem ze Střední zdravotnické školy v Trutnově. Naši kluci zvítězili 12:8 a do čtvrtfinále šli z prvního místa. Tam na ně čekal tým ze ZŠ R. Frimla Dragons, přes který postoupili do semifinále, v němž narazili na jednoho z hlavních favoritů turnaje, a to  tým Mám ruku z SPŠ. Průmyslováci nedali našim borcům šanci (19:1), a tak se kluci v repríze duelu ze skupiny utkali s týmem Nechceme být čtvrtí ze SZŠ o třetí místo. V něm bohužel nenavázali na dobrý výkon ze skupiny a těsně prohráli, takže na ně zbyla nepopulární bramborová medaile. I přesto je čtvrté místo pěkný počin, jelikož za sebou kluci nechali tři týmy ze středních škol a byli nejlepší z týmů ze škol základních.

Druhý náš tým s názvem Ti druzí ve složení Dan Hnyk, Domink Slavík, Štěpán Zintl, Lenka Forbelská a Laura Neffe ve skupině neuspěl. S favority turnaje Mám ruku neuhrál ani bod a s týmem ze ZŠ ve Svobodě odehrál nervy drásající vyrovnaný zápas 10:10, kdy všechny dílčí duely skončili 2:2, a o jejich nepostupu do čtvrtfinále rozhodlo horší skóre.

Všem, kteří se zúčastnili turnajů ve škole i turnaje v Trutnově, děkuji a těším se na další rok, ve kterém náš hlavní tým projde velkou generační obměnou, což je obrovská šance pro nováčky se prosadit mezi elitu.

Jakub Kvášovský

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>