Adaptační kurz v Borovničce

V tomto článku si můžete přečíst zážitky dětí šestých tříd s adaptačním kurzem, který se uskutečnil v Borovničce.

TÝDEN BEZ ŠKOLY

Ve dnech 3.10. – 6.10. 2005 jsem se zúčastnila ADAPTAČNÍHO KURZU, který pro žáky šestých tříd pořádala naše škola ve spolupráci s Domem dětí a mládeže PELÍŠEK ve Vrchlabí. Kurz proběhl stanou civilizace v Hostelu Borovnička, kde se všem velmi líbilo. S naší třídou jeli instruktoři IVOŠ a HELENA a také náš pan učitel třídní Lukáš Jarotek.Tento kurz byl pořádán poprvé,byli jsme pokusnými králíky a byl pořádán proto,abychom se lépe poznali mezi sebou,abychom spolu uměli lépe komunikovat. A povedlo se!!
Po celou dobu kurzu jsme se oslovovali přezdívkami, např. BOŘEK, VÁCLAVKA, OUR a další.Program byl vynikající,neustále jsme hráli hry,při kterých jsme se vlastně učili chápat slovo spolupráce. Přitom tu byl klid, pohoda a spokojenost.Prostě BOMBA!!
Nemám si na co stěžovat,vařili nám skvěle,program byl vynikající, byl i čas na odpočinek a hrátky s mobilem.
Jen jedno, na co si musím stěžovat: bylo to děsně krátký. Jela bych ještě znovu, třeba příští rok, ale na dýl!!!!
Hanka NEJEDLÁ

JAK JSME SE ADAPTOVALI DO BOROVNIČKY

Adaptační kurz proběhl ve dnech od 3.10. do 6.10. 2005 v Hostelu Borovnička. Akci uspořádal Dům dětí a mládeže Vrchlabí ve spolupráci s naší školou ZŠ nám. Míru Vrchlabí. Akce byla uspořádána pro všechny žáky šestých ročníků,ale hlavně pro naši 6.C a pro našeho hodného a úžasného pana učitele Jarotka.Kurz se uskutečnil proto, abychom se lépe poznali a odpočinuli si od školy.Ale hráli jsme také různé hry a při nich se stále něco nového učili,takže jsme vlastně ani tak neodpočívali.
Celý adaptační kurz byl pěkný,jídlo bylo vynikající a rád bych si ho zopakoval.Kéž bychom jeli ještě jednou.
Lukáš ZAJÍC

ŠKOLA V PŘÍRODĚ

Ve dnech 3.10.-6.10. 2005 proběhl Adaptační kurz ve škole v přírodě v Hostelu Borovnička.
Tento kurz pořádal Dům dětí a mládeže Vrchlabí a ZŠ nám, Míru Vrchlabí.Kurz byl určen žákům šestých tříd, především pochopitelně naší 6.C. Kurz proběhl proto, abychom se naučili lépe si porozumět,abychom se naučili spolupracovat při různých úkolech,abychom zjistili, kdo jaký je,kdo co umí,jaký je kamarád.
Po celé trvání kurzu s námi byli IVOŠ a HELENA,což byli instruktoři, a také náš pan učitel Jarotek.Byl tam ale také pan kuchař, který vařil velmi dobře a dohlížel, jestli pořádně jíme.Mohli jsme si i koupit sladkosti v baru,který obsluhovala hodná paní hospodská.
Kryštof  LUŇÁK

ŠKOLA V PŘÍRODĚ

Zúčastnila jsem se Adaptačního kurzu ve dnech 3.-6.10 2005 v Hostalu Borovnička.Letos poprvé se uskutečnil kurz, který připravili pracovníci Domu dětí a mládeže ve Vrchlabí a zástupci naší školy ZŠ nám.Míru Vrchlabí.byl určen pro všechny žáky šestých tříd, jako první jela naše třída, 6.C. Cílem kurzu bylo to, abychom si my, žáci, dokázali vzájemně pomoci a pořadně se dohodli.Mně osobně se na kurzu velice líbilo.Moc dobře vařili,a to každý den.Klidně bych si to zopakovala.
Protože už nevím, co dál psát, tak končím a vy si kurz sami klidně vyzkoušejte. Stojí to za to!!!!
Kristýna ŽIVNÁ