Barmanský minikurz pro žáky 8.A

Ve středu 22. února 2012 k nám zavítali dva žáci Hotelové školy ve Vrchlabí spolu se svými vyučujícími – paní Pastorovou a panem Hruškou. Pro žáky 8. A si totiž připravili zajímavý program – ukázku míchání nápojů spjatou s povídáním a zdobením pokrmů. Podrobnosti a fotografie naleznete uvnitř článku.

Studentka 3. ročníku nejprve předvedla několik druhů mícháným nealkoholických nápojů, žáci naší školy zatím pouze ochutnávali a lahodili oku i chuťovým buňkám. Následovaly soutěžní otázky od paní Pastorové a  tři vítězové postupovali do finále s možností vymyslet vlastní nápoj, namíchat ho a získat hlasy poroctů – učitele i žáků třídy. Na prvním místě se se svým nápojem umístil Vojěch Janalík, kde hlavní ingrediencí byl ananasový a karamelový Monin a rybízový džus; na druhém místě se svým čokoládovým nápojem skončil Jaroslav Moravec a na třetímmístě se umístila dívka – Andrea Bielešová.

Žáci pokračovali zdobením drobných pokrmů – jednohubek. Opět se utkali o nejlepší nazdobení těchto oblíbených minikousků, zvítězila Iva Brejšová.

Dvě hodiny s žáky a učiteli Hotelové školy ve Vrchlabí byly velice příjemné, zajímavé a poučné. Žáci tak nabyly nové vědomosti, zároveň utužily vztahy v kolektivu a své poznatky využijí v praxi i v budoucím životě např. při pořádání rodinných oslav, večerního posezení s přáteli ad.

Jménem třídy 8.A bych chtěla poděkovat za velice zajímavý program, ochotu a nadšení vyučujících Hotelové školy ve Vrchlabí.

Mgr. Martina Zemanová
třídní učitelka 8.A