Lyžařský kurz

Osmého ledna jsme se vydali na Strážné, kde nás v Horském domově čekal příjemný víkend plný pohybu, dobrého jídla, krásného počasí a nádherných západů slunce. Na sjezdovce Kolonka a na Bubákově se někteří z nás poprvé v životě pohybovali na sjezdových lyžích a nutno říct, že se s tím poprali statečně. Byli jsme také moc rádi, že bylo možné využít skibusů, které nás rozvážely na obě sjezdovky a zpět.

Bohužel nebylo reálné vyrazit i na běžky, tak nás místo toho čekal pěší výlet údolím Klínového potoka na Klínové boudy. Bylo nádherné počasí a pohled od Klínových bud do údolí nám byl odměnou za občas trochu obtížnější terén. Během odpočinkových večerních aktivit jsme se seznámili mimo jiné s Desaterem pravidel FIS, vyzkoušeli si masáž srdce na „Andule“ a vyslechli zajímavou přednášku Jakuba Kašpara o přírodě v Krkonoších.

Strávili jsme fajn společný týden, a to v dobrém i zlém – kdy občas někdo potřeboval pomoc na sjezdovce, někdo namazat otlačené kotníky či stáhnout naražené koleno. Všichni bychom určitě rádi poděkovali personálu Horského domova za jejich péči a výborné jídlo a našim učitelům tělocviku, kteří s námi měli trpělivost a věnovali se nám na sjezdovkách.