Panenka Bubba postupuje do finále soutěže Miss panenka

Do letošního 8. ročníku projektu společnosti UNICEF a Českého rozhlasu Hradec Králové se zapojili i dívky 9. ročního. Cílem bylo ušít v hodinách pracovních činností panenku, která představuje záchranu jednoho lidského života v rozvojových zemích.

Projekt Českého rozhlasu Hradec Králové Miss panenka navázal na projekt organizace UNICEF „Adoptuj panenku a zachráníš život dítěti“, jejíž smyslem je získat prostředky pro celosvětové očkovací programy, které každý rok zachrání život milionům dětí, a to za použití symbolu, který znají všechny děti na světě – panenky. Každá představuje skutečné dítě, které bude v rámci očkovací kampaně UNICEF v rozvojových zemích proočkováno proti šesti hlavním dětským chorobám (spalničkám, záškrtu, černému kašli, tetanu, tuberkulóze a dětské obrně).

Vzhledem k tomu, že UNICEF potřebuje nejen zájemce, kteří panenku koupí, ale také dobrovolníky, kteří ji vyrobí, vznikl v Českém rozhlase Hradec Králové nápad uspořádat soutěž „Miss panenka“. Oslovili jsme proto školy a dětské domovy a výsledky jsou úžasné. Prozatím se podařilo pro UNICEF získat právě díky vám, dětem a učitelům z regionálních škol, přes 6000 panenek. Většina z nich už našla své majitele a splnila tak svůj účel.

(Zdroj: www.misspanenka.cz)

Za každou školu se do velkého finále, které se uskuteční 31. května 2013 v kongresovém centru Aldis v Hradci Králové, posílá jedna panenka a ta se utká s ostatními o titul Miss panenka. Zároveň probíhá internetové hlasování o Miss internet, a proto můžete naší panenku Bubba podpořit na http://misspanenka.cz/miss-internet  ve dnech 13.- 29. května.

Mgr. Martina Zemanová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.