Taktické cvičení Integrovaného záchranného systému

„Hořííííí!“ Tak tato slova jste mohli zaslechnout na ZŠ nám. Míru ve Vrchlabí v úterý 26. června. I přes dým, který vycházel ze školy, hasičská vozidla před školou mající natažené hadice to byl planý poplach, neboť se jednalo o předem domluvené cvičení Integrovaného záchranného systému.

Celé dopoledne se žáci naší školy seznamovali s prací těchto složek, kam se řadí: zdravotní záchranná služba, Policie ČR, Městská policie Vrchlabí, Horská služba Krkonoše, Hasičský záchranný sbor Vrchlabí a dobrovolní hasiči z Vrchlabí – Podhůří.

Po zhlédnutí hašení „fiktivního“ požáru školy se žáci přesunuli na hřiště, kde je čekala ukázka výcviku psů horské služby a policie. K vidění byl i přímý zásah policejního psa vůči  zločinci.

Po kynologické ukázce se žáci rozdělili do několika skupina a po 15 minutách se střídali u jednotlivých složek IZS a blíže se seznámili s jejich prací, vybavením a ledaco si mohli i vyzkoušet.