Vánoce v Africe

Lyžníci na horách, Trautenberk vydělávající prodejem smrčků – to ke krkonošským Vánocům patří. Základní škola na náměstí Míru si se svým vánočním představení hlavu neláme, a tak se jela tentokráte ohřát do teplých krajů. Piráti se rozhodli ukrýt na pustém ostrově pečlivě nastřádaný a poctivě uloupený poklad.

Ovšem mohutná vlna a pronásledování žluté velryby, ze které se nakonec vyklubalo bájné plavidlo žlutá ponorka (i s osamělým Johnem Lennonem na palubě), je zaneslo až ke břehům černého kontinentu. O to větší bylo jejich překvapení, když na pustém ostrově objevili početnou kolonii domorodců. „Zradááá,“ zařval drsný pirát Smrťák, „co tady dělaj ty černoši!“ Zpočátku to vypadalo, že nebezpečnější než černoši budou divoká zvířata, která dosud nebyla domestikována, např. velice agresivní a kousavá moucha TSE-TSE. Zrovna John Lennon podcenil preventivní očkování, jež je nutné při cestování do tropických krajů, a evidentně si doma zapomněl i repelent. Je známo, že neštěstí nechodí po horách (zvláště krkonošských), ale toulá se kdesi v Africe. A tak nám božský John usnul na scéně. Nešťastná událost však piráty ani trochu nezastrašila, začali s domorodci vyjednávat. Záhy zjistili, že najít společnou řeč bude velice obtížné, ne-li nemožné. Zkusili tedy jinou variantu – společnou píseň. A když byly ty Vánoce, tak proč si nezazpívat nějaké vánoční koledy. Společný piknik u moře, okořeněný tancem svůdných kokosaček, náhle přerušilo ničivé tornádo. Černoši byli zaskočeni přívalem sněhu, který je v Africe k vidění pouze na vrcholku Kilimandžára, a začali se domnívat, že zpěv evropských koled rozhněval africké bohy. Šamanovi nezbylo nic jiného, než obětovat kapitána pirátů pro usmíření božstev. Jakmile posádka pirátské galéry zjistila, že domorodci jedí jejich kapitána, vzala roha.
A to je vše, vážení návštěvníci tradičních vánočních koncertů. Opět jste si mohli po roce říct – byli jsme u toho! Dají-li všichni afričtí bohové, za rok se opět sejdeme.