Velikonoční jarmark

Již tradičně si připravili žáci školy napříč prvním i druhým stupněm výrobky s velikonoční tématikou, aby je následně prodávali v rámci velikonočního jarmarku. Ten probíhal ve dvou dnech. V úterý 4. dubna byla možnost výrobky zakoupit v prostorách před školou, oproti tomu ve středu 5. dubna se náš improvizovaný stánek přesunul do pasáže obchodního domu I. T. Centrum.

Cílem této akce je získat z prodeje prostředky na následné podpoření konkrétní charitativní akce, o které rozhodli žáci dle svých preferencí. Letos jsme zvažovali adopci zvířete v ZOO, výcvik vodicích psů, Adopci na dálku a Dobrého anděla. Výtěžek z akce ve výši přes 11 000 Kč nakonec poputuje na adopci zvířete v ZOO Dvůr Králové nad Labem.

Jsme rádi, že se žáci staví k této akci proaktivním způsobem. Sami zajišťovali prodej výrobků, oslovovali kolemjdoucí a měli možnost podílet se na reprezentaci školy široké veřejnosti. Pro mnohé to byla obohacující zkušenost, při které si přirozeným způsobem rozvíjeli především komunikativní kompetence. Budeme se těšit na další podobné akce, které nám milým způsobem zpestřují každodenní školní život.

Kolektiv ZŠ nám. Míru