Mistrovství republiky žactva

Ve dnech 29. – 30.ledna se konalo ve ski-areálu vJilemnici mistrovství republiky žactva v běhu na lyžích.

V sobotu byl na programu závod na 3 km klasickou technikou pro roč. 92 a 4 km klasicky pro ročník 91. V neděli se jel skiduatlon 2 km + 2 km klasicky a volně. Mrazivé počasí a tupý sníh byly základní charakteristiky tohoto víkendu. Přesto se mistrovství účastnilo na 200 závodníků z 36 oddílů z 9-ti škol. ZŠ Náměstí Míru měla 5. nejsilnější výpravu. V sobotním závodě rozhodovali v cíli v obou kategoriích desetiny vteřin. Skvělého výsledku dosáhl na 3 km klasicky trati Daniel Máka, žák sedmé třídy, který doslova uhájil stříbrnou medaili o 0,1 s před třetím v pořadí. Také další naši závodníci, Michal Krčmář a Jakub Steklý, se v silné konkurenci na 4 km trati neztratili a vyjeli si slušné 10. respektive 19. místo. V neděli se jel skiduatlon a začínalo se opět klasikou na 2 km a následovaly 2 km volně. Při vjezdu do boxů byl Daniel Máka na druhém místě, ale po přezutí vybíhal se ztrátou 16 ti vteřin na 3. místě. Ovšem po 500 stech metrech už nikoho nenechal na pochybách, že si jede pro mistrovský titul a v cíli měl náskok na druhého 16 sekund. Také další členové týmu předvedli, že mají především silnější druhou polovinu závodu, tedy volnou techniku. 4. nejrychlejší čas v bruslařské části a celkové 10. místo pro M. Krčmáře, 7. nejrychlejší čas a celkové 16. místo pro Filipa Herbse, Jakub Steklý 19. místo, dobře zajeli i K. Hník a H. Luňák. Spokojenost s výsledky měli nejen trenéři a závodníci, ale jistě i firma TOKO, která dodává závodníkům mazání. Mistrovský titul je jistě tou největší odměnou.