Logická olympiáda – Sofinka Movchanskaya třetí v kraji

Podruhé se naše škola zapojila ve větším počtu (35 žáků) do této populární soutěže. V průběhu školního kola řešili žáci různě složité úlohy s obrazci, písmeny, číselnými řadami v rámci online testu.

V nepostupové kategorii druháčků se nejlépe s úlohami popasoval Martin Teplý z 2.A, který skončil na 20. – 26. místě v kraji ze 109 soutěžících.

Nejvíce soutěžících má tradičně kategorie B (celý druhý stupeň), kde z naší školy dopadl nejlépe Jirka Jakubec ze 7.C, jenž obsadil 61. – 67. místo mezi 1136 soutěžícími v kraji. O jednu správnou odpověď mu bohužel unikl postup do krajského kola, kam z kategorie postupuje nejlepších 60.

Mezi soutěžícími v kategorii A (3. – 5. třída) se třem našim žákům povedlo postoupit do krajského kola mezi nejlepší šedesátku ze 762 žáků a tam dosáhnout na vynikající výsledky. Eliška Čivrná z 5.A skončila na 15. místě. Adam Jindra, rovněž žák 5.A, zopakoval umístění z minulého roku a obsadil 7. místo. Sofinka Movchanskaya z 5.B se díky třetímu místu dostala na stupně vítězů a zároveň si zajistila účast na celostátním kole, které se koná 25.11. v Míčovně Pražského hradu.

Všem účastníkům krajského kola gratuluji k výbornému výsledku a Sofince přeji bystrou mysl a hodně štěstí v kole celostátním. Zároveň děkuji všem, co se zapojili do školního kola a zkusili si řešení velmi zajímavých logických úloh.

Jakub Kvášovský

logicka-olympiada