World marathon Chalenge 2019

World Marathon Challenge je dětský maraton, ve kterém třicetičlenné školní týmy dětí do 14 let běží štafetovým způsobem maratonskou vzdálenost 42.195 metrů. První úsek v délce 195 metrů běží dospělý kapitán týmu, za ZŠ nám. Míru štafetu rozbíhal 19. září 2019 pan ředitel Petr Jindřich. Zbývajících 210 dvousetmetrových úseků již absolvují pouze děti štafetovým způsobem.

30 našich atletů, lyžařů běžců, sjezdařů, hokejistů, fotbalistů a orientačních běžců popralo s časem a doběhlo v Trutnově na prvním místě (1:58:57). V rámci České republiky se tak dostal náš tým na druhé místo, v evropském, respektive v celosvětovém poměření sil stále čekáme na výsledky.
Všechny děti si ze závodu odnesly barevná trička s označením závodu a logem školy, první tři školy obdržely poháry a všichni jednotlivci z těchto škol i medaile.
Všechny zúčastněné podpořila svoji svojí přítomností sportovní osobnost Trutnova, medailistka loňského mistrovství Evropy, nejúspěšnější maratonkyně naší historie – Eva Vrabcová Nývltová.
Našim běžcům gratulujeme a věříme v jejich další postup!
Mgr. Monika Benschová

Maraton