Mobilní telefony na naší škole

4 komentářů

1. Dobrý den,jsem pro zrušení přístupu na wifi.
    S pozdravem Tišerová

2. Jiří Rieger napsal:

Mobilní telephony do školy nepatří – jsou příčinou asociálního chování, kdy se děti, namísto aby spolu komunikovaly, zabývají (s prominutím) většinou připitomělými hrami a nevnímají ani své okolí, ani spolužáky.

Pokud děti hledají vzor u svých rodičů, kteří například při společném jídle či za volantem telefonují nebo sms-kují, je to smutné, pak má ale i učitel ztíženou pozici dětem vysvětlit, proč je používání telefonů v určitých situacích nevhodné, neslušné či dokonce nebezpečné.

Nedovedu si představit situaci, kdy by bylo použití mobilního telefonu ve škole žákem nutné nebo přínosné a přimlouvám se za „cell-phone free“ prostředí – při vyučování i o přestávkách.

Jiří Rieger

3. Gabriela Lokvencová napsal:

Dobrý den,

ráda bych reagovala na výše uvedené.
    Dle mého názoru by mobilní telefony měly zůstávat i přestávkách vypnuty. Bohužel i náš syn, dle zápisů, si s mobilním telefonem hraje jak o přestávkách tak o hodině. Jako rodiče jsme se snem mluvili, ale nemyslím si, že by poslechl, tak jak by jsme si přáli. Pokud by škola nastavila takovéto pravidla, žáci by se jím museli řídit.
    Škola by měla mít žáky, kteří věnují pozornost škole a vyučujícímu a ne tomu, co nedohrál nebo co nedokoukal.

Děkuji s pozdravem Gabriela Lokvencová

4. Ilona Procingerová napsal:

1. Nemám zájem diskutovat….
    2. Zastávám názor, aby děti měly telefony v době vyučování i o přestávkách zakázané. V našem jednom případě prosím zakázat o přestávkách i knihu.