Sněhuláci pro Afriku

Vážení rodiče.

Chceme vám oznámit, že jsme naši školu přihlásili do akce Sněhuláci pro Afriku. Předpokládáme, že na konci ledna budeme spolu s dalšími školami v republice stavět sněhuláky (v lepším případě ze sněhu, ale jsou i jiné varianty).  Za každého přihlášeného sněhuláka zaplatíme  50,- Kč „startovné“.  Tato částka půjde na charitativní akci Kola pro Afriku.

Další podrobnosti získáte na www.snehulaciproafriku.cz  a  www.kolaproafriku.cz .

Věříme, že se společně pobavíme a přitom zároveň podpoříme dobrou věc.

Uvnitř článku naleznete dopis organizátorů akce s podrobnějšími informacemi o tomto projektu.

snehulaci

Milí patroni projektu Sněhuláci pro Afriku 2015,

počasí zatím našim sněhovým radovánkám moc nenahrává, s žádnými bližšími informacemi ohledně termínu realizace naší akce zatím tedy nepřicházím a stále zůstává jako plánovaný termín druhá polovina ledna. Uvidíme, co na to Matka příroda:-) Upínám veškeré své naděje k tomu, že po teplém prosinci přijde krásný zasněžený leden a my si akci užijeme s pořádnou sněhovou nadílkou. Než se tak stane, mám pro vás „nadílku“ jinou 🙂 A to nejen pro vás, ale třeba i pro vaše žáky. Chtěla bych vám totiž za celý sněhulákovský tým a za celou společnost Kola pro Afriku moc poděkovat, že čekáte na sníh spolu s námi a že jste se rozhodli touto aktivitou podpořit naši snahu umožnit dětem v Africe vzdělání, a popřát vám všem krásné, pohodové Vánoce se spoustou radosti.
Zapojením se do našeho projektu pomáháte radost šířit, byla bych proto moc ráda, kdyby se vám jí stejně hojně dostávalo, a to nejen o Vánocích. Do nového roku vám pak přeji spoustu elánu, a protože patrony jsou stále hlavně učitelé, také spoustu milé odezvy za vše, co děláte, ze strany vašich žáků, studentů, dětí…
Malým dárkem bychom vám k vánoční atmosféře chtěli přispět i my, místo PF vám posílám prezentaci o dětech v Africe, o našich kolech a jejich využití v Gambii, o společnosti Kola pro Afriku a jejich činnosti tady u nás, o akcích, které už jsme uskutečnili a které pomáhají… Jedná se o spoustu fotek s krátkými textíky, aby si je mohly přečíst i menší děti… Prezentace má 119 Mb (teď doufám, že jsem tu jednotku napsala správně, technické věci mi pořád ještě dělají problém:-) :-), prostě a jednoduše: prezentace  je veliká:-) a stahuje se cca 2-3 minuty (možná vám to bude hlásit, že je chyba, že google nedokáže zkontrolovat takové množství dat, ale nebojte se, žádné viry tam nejsou, ignorujete hlášku, stáhněte, určitě to stojí za to:-) Věřím, že na vás z prezentace dýchne atmosféra Afriky, jakou radost tam naše kola dětem dělají, a hlavně jaký smysl celá akce má. Kolik radosti přináší u nás i v Gambii, a hlavně děti z ní pochopí, do čeho se zapojují, čemu svým příspěvkem pomohou. Odkaz uložím i na web sněhuláků a na fb. Můžete s ním jakkoli nakládat, přeposlat rodičům, promítat ve škole, neporušíte tím žádná autorská práva, naopak, budeme moc rádi, pokud prezentaci využijete, pokud vám přinese radost. Přijměte ji jako poděkování od nás, vyjádření úcty a vděčnosti za to, že se do akce, do pomoci zapojejete s námi, vedete k ní děti, není vám lhostejný život jiných. Ode mne je to takové horké africké předvánoční pozdravení, věřím, že mé další pozdravení už bude naopak pořádně sněhové a že už budeme startovat celou akci.

Mějte se krásně, užijte si svátků, pořád platí, že na jakékoli dotazy ráda odpovím, jakékoli nápady jsou vítány a těším se snad v lednu na společnou akci. Určitě se se začátkem roku ozvu s aktuálními informacemi. Krásný den a nehektický poslední předvánoční týden:-) Michaela Böhmová

odkaz na prezentaci:

http://bit.ly/1wAL0Kc

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.