Adaptační kurz 6.A ve vzpomínkách účastníků

Stejně jako byla na adaptačním kurzu třída 6.C, tak o týden později se adaptačního kurzu účastnila i třída 6.A. Vzpomínky učastníků kurzu a fotogalerii si můžete prohlédnout uvnitř článku.

  Když jsme se scházeli u školy, zatím nepršelo. Než přišly poslední děti, tak se rozpršelo. A jak přišel pan ředitel, nastoupili jsme do školních aut a jeli jsme. Po příjezdu na Alfonsku už pršelo hodně a odpoledne začal pořádný slejvák.  Druhý den jsme šli na Žalý. Chvilkami vysvitlo slunce, ale byla tam pořádná zima: 5°C. I další den po obědě jsme šli ven a hráli hry.

……………………………………

  Když jsme přijeli na Alfonsku, tak jsme začali Alfonskou Rallye. Pak jsme losovali pokoje a kluci byli všichni pospolu.  Pak byl oběd a odpolední program; seznámili jsme se s mnoha hrami: „sedací člověče“ nebo „místa si vymění ti…“ apod. Až do večeře a pak ještě večerní program. To jsme většinou zpívali nebo kreslili. Úplně nakonec večerního programu byly „karty“, které byly druhý den tak dojemné, že došlo i na slzy.

……………………………………

  První den jsme hráli venku na hřišti „podpisovačku“. Měly jsme mokrý papír, protože malinko pršelo. Museli jsme se držet za ruce a obejít kolečko. Pak byla hra na „vlka a ovečky“ a taky běhací „kámen – nůžky – papír“. Druhý den dopoledne jsme venku hráli „mnohonožky“, měli jsme na to  1 hodinu, abychom udělali co  nejvíce bodů. Odpoledne jsme šli na Žalý.  Třetího dne jsme venku hráli „pavouka“ a večer nás se zavázanýma očima čekalo překvapení.

……………………………………

  I přesto, že některé děti neměly v oblibě všechny potraviny, vše s chutí snědly. A přestože někteří odjeli, pobyt byl velmi zábavný a příjemný. Všichni, i ti co byli nemocní, by chtěli jet znovu. Pokoje byly velmi pěkně zařízené a příjemné. Proto bych chtěla za všechny děti poprosit o druhou šanci pobýt na chatě Alfonska.  Ale pokud možno v lepším počasí.

……………………………………

  V den výstupu na Žalý jsme nejdříve dostali svačiny, šli jsme se obléknout a vyšli jsme. Cestou jsme se kochali přírodou, potkali jsme spoustu zajímavých hub a rostlin… Když jsme dorazili na místo, zahráli jsme hry a dostali za úkol udělat nápis „6.A“ ze svých těl. Šli jsme se zahřát do restaurace a pak honem zpátky na Alfonsku.

……………………………………

  Skoro každý večer jsme hráli „karty“ a skoro vždy jsme u toho brečeli, ale poslední den jsme šli na svíčkový rituál do 6.A. Každý večer musel někdo odjet kvůli nemoci. Jeden večer jsme vyráběli e-mailové schránky. A ten večer, co jsme dělali ten rituál, jsme museli jít poslepu z Alfonsky do chatky.

……………………………………

  Pobyt na Alfonsce byl moc pěkný, ale někteří si ho moc neužili, protože museli odjet kvůli bolestem hlavy a vyšším teplotám.  Jinak pro ty, kteří tam zůstali, tak to bylo moc pěkné. Měli jsme tam spoustu aktivit, co pro nás paní učitelky připravily a byly moc zábavné. Ale poslední program (svíčkový obřad) byl nejlepší.  Celý pobyt byl moc príma.

……………………………………

  Aktivně zaměřený program, zábava, ultimativní klimatické podmínky, horské prostředí, dobrá nálada, výborná kuchyně, otevřenost a vytrvalost, soutěžní duch a vzájemný respekt – to byly devizy báječného pobytu na Alfonsce. Ačkoli právě proto podnikáme adaptační kurzy, je radostí výše uvedené skutečně zažít. Velké poděkování všem, kteří naplňují něčí odvážné sny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *