Adaptační kurz 6.A ve vzpomínkách účastníků

Stejně jako byla na adaptačním kurzu třída 6.C, tak o týden později se adaptačního kurzu účastnila i třída 6.A. Vzpomínky učastníků kurzu a fotogalerii si můžete prohlédnout uvnitř článku.

  Když jsme se scházeli u školy, zatím nepršelo. Než přišly poslední děti, tak se rozpršelo. A jak přišel pan ředitel, nastoupili jsme do školních aut a jeli jsme. Po příjezdu na Alfonsku už pršelo hodně a odpoledne začal pořádný slejvák.  Druhý den jsme šli na Žalý. Chvilkami vysvitlo slunce, ale byla tam pořádná zima: 5°C. I další den po obědě jsme šli ven a hráli hry.

……………………………………

  Když jsme přijeli na Alfonsku, tak jsme začali Alfonskou Rallye. Pak jsme losovali pokoje a kluci byli všichni pospolu.  Pak byl oběd a odpolední program; seznámili jsme se s mnoha hrami: „sedací člověče“ nebo „místa si vymění ti…“ apod. Až do večeře a pak ještě večerní program. To jsme většinou zpívali nebo kreslili. Úplně nakonec večerního programu byly „karty“, které byly druhý den tak dojemné, že došlo i na slzy.

……………………………………

  První den jsme hráli venku na hřišti „podpisovačku“. Měly jsme mokrý papír, protože malinko pršelo. Museli jsme se držet za ruce a obejít kolečko. Pak byla hra na „vlka a ovečky“ a taky běhací „kámen – nůžky – papír“. Druhý den dopoledne jsme venku hráli „mnohonožky“, měli jsme na to  1 hodinu, abychom udělali co  nejvíce bodů. Odpoledne jsme šli na Žalý.  Třetího dne jsme venku hráli „pavouka“ a večer nás se zavázanýma očima čekalo překvapení.

……………………………………

  I přesto, že některé děti neměly v oblibě všechny potraviny, vše s chutí snědly. A přestože někteří odjeli, pobyt byl velmi zábavný a příjemný. Všichni, i ti co byli nemocní, by chtěli jet znovu. Pokoje byly velmi pěkně zařízené a příjemné. Proto bych chtěla za všechny děti poprosit o druhou šanci pobýt na chatě Alfonska.  Ale pokud možno v lepším počasí.

……………………………………

  V den výstupu na Žalý jsme nejdříve dostali svačiny, šli jsme se obléknout a vyšli jsme. Cestou jsme se kochali přírodou, potkali jsme spoustu zajímavých hub a rostlin… Když jsme dorazili na místo, zahráli jsme hry a dostali za úkol udělat nápis „6.A“ ze svých těl. Šli jsme se zahřát do restaurace a pak honem zpátky na Alfonsku.

……………………………………

  Skoro každý večer jsme hráli „karty“ a skoro vždy jsme u toho brečeli, ale poslední den jsme šli na svíčkový rituál do 6.A. Každý večer musel někdo odjet kvůli nemoci. Jeden večer jsme vyráběli e-mailové schránky. A ten večer, co jsme dělali ten rituál, jsme museli jít poslepu z Alfonsky do chatky.

……………………………………

  Pobyt na Alfonsce byl moc pěkný, ale někteří si ho moc neužili, protože museli odjet kvůli bolestem hlavy a vyšším teplotám.  Jinak pro ty, kteří tam zůstali, tak to bylo moc pěkné. Měli jsme tam spoustu aktivit, co pro nás paní učitelky připravily a byly moc zábavné. Ale poslední program (svíčkový obřad) byl nejlepší.  Celý pobyt byl moc príma.

……………………………………

  Aktivně zaměřený program, zábava, ultimativní klimatické podmínky, horské prostředí, dobrá nálada, výborná kuchyně, otevřenost a vytrvalost, soutěžní duch a vzájemný respekt – to byly devizy báječného pobytu na Alfonsce. Ačkoli právě proto podnikáme adaptační kurzy, je radostí výše uvedené skutečně zažít. Velké poděkování všem, kteří naplňují něčí odvážné sny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *