Velikonoční jarmark 2015

Jaro v duši

Na přelomu března a dubna proběhl 5. ročník dobročinného jarmarku, na kterém byly nabízeny velikonoční ozdoby vyrobené žáky ZŠ nám. Míru.  Letos jsme získali od laskavých kupujících 6 800,- Kč a opět bychom rádi podpořili projekt Adopce na dálku. Náš chráněnec Alex Kasumba z Ugandy již tento projekt opustil, a proto si děti najdou nového spolužáka. V jednom z minulých ročníků jarmarku putovala část výtěžku také na fond pro výcvik asistenčních psů.

Vedle tohoto smysluplného výsledku je příprava jarmarku cennou zkušeností pro všechny zúčastněné – hlavně děti, které vidí takřka hned výsledek své práce, jak se jim povedla a jaký je o ní zájem, když „s ním jdou na trh“.

A dětem a jejich učitelům patří znovu velký dík za jejich práci a šikovnost. A taky odolnost. Teď mám na mysli nepřízeň počasí, která se stává tak trochu jedním z průvodních symbolů tohoto podniku. I když i to je relativní – stačí si vzpomenout na dnes již klasický film Krakonoš a lyžníci, který vrcholí velikonoční jízdou na saních a pronásledováním pašeráka na lyžích. Jaro na úpatí hor má prostě svébytný ráz a nemůžou za to snad ani extrémní výkyvy počasí v posledních letech. Nicméně tento rok nás aktuální počasí zahnalo do útrob pasáže IT centra – i za poskytnutí tohoto prostoru velice děkujeme.

A děkujeme všem, kteří letošní velikonoční jarmark podpořili, něco hezkého si zakoupili, i těm, kteří se u našich stánků jenom na chvíli zastavili. Ke každým svátkům a zvláště takovým, jimž předchází horečné přípravy, shánění, nakupování, pečení a úklid patří i malé zastavení a často na něj zapomínáme. Takže díky, že jste byli opět po roce s námi! Krásné jaro všem.