17! medailí ze zimního Mistrovství České republiky v biatlonu

Vynikajícího výsledku dosáhli biatlonisté KB Krkonoše na zimním MČR v Novém Městě na Moravě. Ve dnech 8. až 10. 3. 2019 přivezli do Vrchlabí celkem 17 cenných kovů, z toho 10! zlatých, 4 stříbrné a 3 bronzové medaile. V celkovém pořadí družstev znovu obsadili 1. místo a obhájili tak své umístění z loňské sezóny.

V prvním soutěžním dnu byly na programu štafety a Vrchlabáci ovládli hned 3 kategorie ze 4. Zlaté medaile získali A. Kulhánková s D. Tomáškovou,  I. Plecháčová s K. Mečířovou a L. Kulhánek s M. Menouškem. Bronz si vyjeli A. Hron s M. Kunčíkem.

V sobotu a v neděli se jely individuální závody. V sobotu závod s hromadným startem volně a v neděli sprint klasicky. Bojovalo se také v soutěži družstev, kde šlo o celkové vítězství MČR. Vrchlabáci vybojovali dalších 9 cenných kovů a tím titul znovu získali.

V celkovém součtu jmenovitě získali: A. Kulhánková 3x zlato, I. Plecháčová 3x zlato, A. Hron (1-1-1), D. Tomášková (1-2-0), L. Jandurová (1-1-0), L. Kulhánek (2-0-0), M. Kunčík (0-0-2),K. Mečířová (1-0-0).

Mgr. Tomáš Kulhánek, trenér

medaile