Olympiáda dětí a mládeže 2018

Minulý týden, tedy od 29. 1. do 1. 2. 2018, se mnoho našich žáků účastnilo ODM v Pardubickém kraji. Na soutěže jsme vyslali biatlonisty, běžkaře, orientační běžce, rychlobruslaře, sjezdaře a snowboardisty. V pondělí byl vypraven dokonce autobus fanoušků z řad jejich spolužáků, aby vytvořili skvělou atmosféru nejen pomocí vlastnoručně vyrobených transparentů.

Vyzdvihnout musíme Antonína Hrona (7.C), který získal dvě první místa v individuálním závodě v biatlonu ve sprintu a v závodu s hromadným startem a jedno druhé místo ze štafety, které vybojoval společně s Lukášem Kulhánkem (6.C), jenž získal další dvě druhá místa právě za spolužákem Tondou Hronem. Štafety se dařily i našim žákyním, které se umístily na druhém místě, jmenovitě Tereza Novotná (7.C), jíž se dařilo i v hromadném závodu (druhé místo) a rychlostním závodu (čtvrtá), a Daniela Tomášková (7.C), která obsadila páté místo v rychlostním závodě. Na stejnou příčku se v rychlostním závodě dostal i Petr Hák (9.C), který ale v závodu s hromadným startem vybojoval zlatou medaili.

Dalším dvojnásobným zlatým medailistou, tentokrát v lyžařském orientačním běhu, je Matyáš Štregl (8. C), a to ve sprintu a závodu middle. Ve štafetě se svou kolegyní obsadil 5. místo. V biatlonu bodovala na prvním místě v závodu middle také Adéla Randáková (8.C), která ve sprintu dojela druhá.

Štafetový úspěch slavil i Matyáš Menoušek (6.C) na běžkách, se svými kolegy obsadil třetí místo. V individuálním závodě klasicky se umístil na pátém místě.

Výborně nás reprezentovali také Viktor Javůrek (8.C), který byl ve sjezdu pátý; Matěj Brož (6.C) na snowboardu ve slopestylu sedmý a na stejném místě skončil i Filip Exnar (9.C) ve stejné disciplíně, jen ve starších žácích.

Všem zúčastněným děkujeme za výtečnou reprezentaci školy, medailistům gratulujeme k výborným výkonům a všem nadějným sportovců přejeme mnoho úspěchů do dalších závodů.