Pythagoriáda – páťáčci excelovali, Aleš Nun třetí

Na konci května proběhlo na trutnovském gymnáziu okresní kolo Pythagoriády, což je matematická soutěž, v níž se během 60 minut žáci 5. – 8. ročníku potýkají s patnácti různě složitými příklady. Úspěšným řešitelem se stává ten, kdo spočítá správně alespoň 10 úloh.

Velmi početná výprava z naší školy se v silné konkurenci rozhodně neztratila. Naši páťáčci opanovali pořadí na předních příčkách z padesáti soutěžících. Sylva Algerová zvítězila se ziskem 14 bodů, což ji řadí i mezi nejlepší čtveřici v celém kraji. O bod za Sylvou zůstala druhá Anička Jindrová a o další bod zpět, na děleném 3. – 4. místě, skončil Filip Hanuš. Úspěšnými řešiteli se ještě stali Míša Place, Anička Honců, Matěj Munzar a Jirka Jakubec.

Cenného úspěchu dosáhl i Aleš Nun, který obsadil třetí místo, když správně vyřešil 11 úloh.

Všem zúčastněným děkuji za super reprezentaci školy a přeji spoustu dalších úspěchů.

Jakub Kvášovský

IMG_6028c